۴۴۰۱۰۶۷۶(021)

۴۴۱۱۹۷۹۲(021)

آموزش ویولا

آموزش ویولا آموزش ویولا که هم خانواده با ویولنسل - ویولن و کنترباس هستند در گروه سازهای زهی قرار دارد،هم اکنون در آموزشگاه موسیقی کمان در حال برگزاری است. ثبت نام در دوره های آموزش ویولا برای هنرجویان بزرگسال ممکن است.
آموزشگاه موسیقی کمان به عنوان بهترین برگزار کننده دوره های آموزش ویولا است ، برای شرکت در دوره های منحصر به فرد آموزش ویولا آموزشگاه کمان با پل های ارتباطی ما در تماس باشید.
آموزش ویولا در آموزشگاه موسیقی کمان، از بهترین دوره های آموزش ویولا و آموزش ویولا و خانواده ویولن در تهران است.

خدمات آموزش ویولا

آموزش ویولا   قانون از قديمي ترين سازهاي ايراني است كه توانايي بيان گوشه هاي موسيقي ايراني را دارد ولي متاسفانه مدت مديدي است كه در سرزمين ما ناشناخته مانده ، در حالي كه در كشورهاي همجوار سالهاست كه از اين ساز استفاده شده است . ساخت این ساز را نیز به ابونصر فارابی نسبت داده اند. تقريبا از نيم قرن پيش تاكنون، موسيقي دانان ايراني به اجراي اين ساز روي آورده اند ، اما با وجود اينكه زمينه كار اينان بر نغمه هاي موسيقي ايراني مبتني بوده است ، به دليل تقليد ناآگاهانه از روش و سبك نوازندگي موسيقي عربي، اين پندار اشتباه به وجود آمده كه ساز قانون عربي است و آن را بايد به شيوه عربي نواخت، حال آنكه اين سبك در قانون نوازي ، علاقه مند به موسيقي ايراني را فرسنگها از شناخت اصول و ظرايف اين ساز كه كاملا با موسيقي ايراني منطبق است، دور مي سازد. آموزشگاه موسیقی کمان این افتخا را دارد تا با برگزاری دوره های آموزش ساز قانون، قدمی در احیا و گسترش آموزش این ساز اصیل ایرانی بردارد.

آموزش ویولا   تنبور از سازهای زهی ایرانی است که در آن سیم‌ها از روی دسته‌ای بلند و کاسه‌ای عبور کرده‌ و با ضربه انگشتان به صدا درمی‌آید. تنبور بسیار به ساز سه تار شباهت دارد. به همین دلیل برخی از افراد که به صورت تخصصی با آلات موسیقی ایرانی آشنا نیستند، توانایی تمییز دادن آن هارا از یکدیگر ندارند. تنبور، دارای شخصیتی عرفانی و حماسی است و این ساز برای نواختن قطعات حماسی نیز استفاده می‌شود. این ساز در طول سیر و سفر تاریخی و فرهنگی تنبور در نقاط و نواحی مختلف نام‌ها و شکل‌های متفاوتی پیدا کرده است. تنبور دارای شکمی گلابی و دسته‌ای دراز است که روی آن از ۱۰ تا ۱۵ پرده بسته می‌شود. دسته این ساز مانند سه تار، بر سر ساز متصل است و سر آن در حقیقت ادامه دسته است که روی سطوح جلویی و جانبی آن، هر یک دو گوشی کار گذارده شده که سیم‌ها به دور آنها پیچیده می‌شوند. سیم‌های تنبور ۴ عدد و معمولاً به فواصل مختلف کوک می‌شود. این ساز معمولاً بدون مضراب و با انگشت نواخته می‌شود.

مطالب تخصصی آموزشگاه موسیقی کمان در زمینه آموزش ویولا

آموزش ویولا   برگزاری بهترین دوره آموزش گیتار در تهران آموزش گیتار که محبوب‌ترین و بهترین ساز زهی در گروه سازهای جهانی است، در آموزشگاه موسیقی کمان برگزار می شود. آموزشگاه موسیقی کمان در محدوده جنت‌آباد تهران واقع شده است و دسترسی به این آموزشگاه برای تمامی مناطق بیست‌و‌دو گانه تهران از طریق وسایل نقلیه عمومی امکان‌پذیر است. دوره‌های آموزش گیتار در آموزشگاه موسیقی کمان با تدریس استاد مازیار محمدهاشمی برگزار می‌شود. این دوره‌های آموزش گیتار در گروه آموزشی برگزار می‌شوند. دوره های آموزش گیتار مقدماتی و دوره‌های آموزش گیتار پیشرفته. در دوره آموزش گیتار مقدماتی یا مبتدی، هنرجویان عزیز با مبانی موسیقی و همینطور نوازندگی مقدماتی گیتار آشنا می‌شوند. پس از اتمام دوره مقدماتی و انتخاب سبک در نوازندگی گیتار (گیتار کلاسیک، گیتار پاپ، گیتارالکتریک، گیتار آگوستیک، گیتار فلامنکو) می‌تواند در دوره‌های آموزش گیتار تخصصی یا پیشرفته نیز شرکت کند. برای کسب اطلاعات تکمیلی و یا دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان موسیقی آموزشگاه کمان، همین امروز با تلفن‌های آموزشگاه موسیقی کمان تماس بگیرید. ما شما را راهنمایی خواهیم کرد.

آموزش ویولا   موسیقی مقامی خراسان از مشهورترین موسیقی‌ها در سبک فولکلور است که به لطف و هنر هنرمندانش، آوازه جهانی دارد. هنرمندانی كه در سالیان دور به برحسب وقایع و آداب و سنت هایشان، سازی ساخته، آهنگی نواخته و شعری خوانده اند و آن نغمه ها و آوازه ها نسل به نسل ادامه یافته تا امروز كه آوای خوش آن در گوشه و كنار این دیار، بلکه جهان شنیده می شود. آوازه هنر سرپنجه های نوازندگان و آوای خوانندگان موسیقی ریشه دار و كهن این سرزمین به خارج از مرزها رفته و جهانی شده است، استادانی نظیر غلامعلی پورعطایی، عثمان محمدپرست، قربان سلیمانی سفیران موسیقی مقامی خراسان در جهان شدند. موسیقی نواحی یا مقامی گونه ‌ای از موسیقی است كه به نغمه‌ ها و سازها و نواهای مناطق و نواحی ایران مربوط می شود و پژوهشگران نام های مختلف از جمله فولكلور بر آن گذاشته اند. مشهورترین قطعه در موسیقی مقامی خراسان، «نوایی» نام دارد. قطعه که در میان مردم خراسان به «موسیقی سرزمین» شناخته می‌شود و تا به حال توسط خوانندگان مختلفی اجرا شده است. ترانه زیبای این قطعه طبیب اصفهانی، شاعر قرن دوازدهم است. این قطعه اولین بار توسط استاد غلامعلی پورعطایی اجرا شده است و از بهترین و شناخته‌شده‌ترین آثار استاد پور عطایی محسوب می‌شود. دوتارنوازی زیبای استاد پورعطایی طنین‌انداز جلوه‌ای روشن و اصیل از موسیقی مقامی خراسان است. پیشنهاد امروز ما برای شما هیمن قطعه است. گوش جان بسپارید و رهسپار رویا شوید...

آموزش ویولا   در ساختار مغز انسان مرکزى براى دریافت موسیقى وجود دارد که در پشت پیشانى قرار گرفته است. این قسمت همان نقطه‌اى است که وظیفه یادگیرى و ابراز احساسات انسان را نیز بر عهده دارد. به همین دلیل می‌توان گفت میان موسیقى، یادگیرى، کنترل و ابراز احساسات، رابطه مستقیمى وجود دارد . محققان و اندیشمندان دریافته‌اند که افراد در شرایط مختلف و وضعیت‌های گوناگون، واکنش‌هاى متفاوتى به موسیقى یکشان از خود نشان می‌دهند؛ زیرا شرایط انسان‌ها در شرایط احساسى مختلف قرار میگیرد. در نتیجه آن واکنش های مختلفی را هم از خود بروز می دهند. موسیقی مفید است؟ چرا؟ دانشمندان معتقدند دلیل تکرار شدن ناخودآگاه برخى قطعات موسیقى در ذهن انسان به ناحیه‌ای در قشر جلویى مغز انسان مربوط است. این ناحیه در مغز مسئولیت یادآورى قطعات موسیقى را بر عهده دارد که فرد در گذشته شنیده است. ناحیه گیجگاهى هم وظیفه پردازش صداهاى اولیه و ساده ، استدلال و همچنین یادآورى خاطرات را بر عهده دارد. ما باید بدانیم که چه نوعی از موسیقى در مغز ما ایجاد آرامش می‌کند و در جسم ما مژده درمان و حال خوش را می‌دهد و چه نوعی از موسیقى منجر به استرس و در نتیجه بیمارى می‌گردد. از طریق موسیقى می‌توان مصونیت انسان‌ها را در برابر بیماری‌ها بالا برد، دردهای جسمی و روحی را تا میزان زیادی کاهش داد و از ایجاد و پیدایش آنها جلوگیرى کرد. همه ما قطعا بهتر می دانیم که موسیقی خوب و اصیل بیش از هرچیزی می تواند در درمان بیماری های روحی و روانی انسان ها تاثیر مثبت و البته چشمگیر داشته باشد. مطالعات و تحقیقات آکادمیک صورت گرفته در این زمینه نشان می دهد باید به انواع موسیقى در درمان بیماری ها توجه بیشتری داشت.

آموزش ویولا   6. افزایش میزان پشتکار و تلاش یادگیری مسیقی نیازمند صرف زمان و تلاش است که همین امر باعث می شود که صبر و پشتکار افراد در بوته آزمایش قرار بگیرد. شما نمی‌توانید قطعه موسیقی رابرای اولین بار بی‌نقص اجرا کنید. بسیاری از نوازندگان پیش از آنکه بتوانند قطعه ای را به درستی اجرا کنند، بارها آن را تمرین و ضبط می کنند. موسیقی بهترین تمرین روزانه برای بهبود میزان پشتکار شما برای انجام تمامی امور روزانه در زندگی‌تان است. 7. بهبود مهارت درک مطلب براساس تحقیقی علمی و معتبر که در مجله تخصصی روانشناسی موسیقی چاپ شده است، کودکانی که به مدت چند سال در دوره‌های مربوط به آموزش موسیقی و آموزش ریتم‌های پیچیده شرکت کرده‌اند، عملکرد بهتری در خواندن و درک مطلب متون از خود نشان داده‌اند. شاید چنین نتیجه ای چندان عجیب نباشد چرا که نوازندگی شامل خواندن و ادراک مداوم می باشد. زمانی که نوازنده نت های سیاه و سفید را روی یک صفحه می بیند، باید بتواند نام نت را تشخیص داده و آن را به حرکت دست متناسب ترجمه کند. در عین حال باید بتواند ریتمی که نت‌ها تشکیل می‌دهند تشخیص دهد و الگوی مناسب را با ساز تخصصی خود اجرا نماید. 8. مسئولیت‌پذیری نواختن یک ساز تخصصی مسئولیت‌هایی نیز با خود به همراه دارد. نگهداری از ساز و حفظ آن و نیز احساس مسئولیت برای شرکت در تمرین و انجام تمرینات روزانه، از جمله عواملی هستند که می تواند باعث افزایش احساس مسئولیت در افراد گردد.

آموزش ویولا   4. بهبود مهارت ها در کار گروهی یادگیری انواع مهارت‌ها در کار گروهی مهارتهای بسیار مهم برای موفقیت در زندگی هستند. نواختن یک ساز نیازمندهمکاری با سایر اعضای گروه است. در یک گروه موسیقی، افراد در کنار هم می آموزند که چگونه با سایر اعضا همکاری کنند و برای نواختن یک آهنگ خوب به صورت گروهی، هر نوازنده باید یاد بگیرد که به دیگران گوش فرادهد تا افراد در کنار هم بتوانند آهنگی دلنواز خلق کنند. 5. برای ریاضی‌تان... خواندن نت‌های موسیقی نیازمند شمارش و محاسبه نت‌ها و ریتم هاست که این امر به بهبود و رشد مهارت‌های ریاضی در مغز کمک می کند. در عین حال، مطالعه تئوری موسیقی نیازمند یادگیری جنبه های بسیاری از ریاضی است. مطالعات نشان داده است که دانش آموزانی که سازی را می نوازند از دانش آموزانی که سازی نمی نوازند، نمره های بهتری کسب می کنند.

آموزش ویولا   بیشتر محققان و روانشناسان افراد را به یادگیری جدی موسیقی ترغیب می‌کنند. تا به حال به چرایی این ماجرا فکر کرده‌اید؟ پیشنهاد می‌کنم این مطلب را تا انتها با دقت بخوانید. چرا از موسیقی به عنوان مهم‌ترین مهارت برای کودکان یاد می‌شود؟ در ادامه به تعدادی از تاثیرات مهم موسیقی بر انسان می‌پردازیم: 1. ایجاد حس کامیابی و اعتماد به نفس در انسان: یادگیری مهارت های نوازندگی و تسلط بر آن با رضایت، کامیابی و اعتماد به نفس همراه است. 2. کاهش چشمگیر میزان استرس: از آنجایی که موسیقی و نوازندگی به صورت تقریبی وابستگی زیادی به احساسات و عواطف دروونی هر فرد دارد، می تواند تا میزان زیادی در کاهش میزان استرس و تنش های درونی هر فرد تاثیرگذارباشد. 3. بهبود میزان تمرکز در افراد: نوازندگی و نواختن یک ساز نیازمند تمرکز بر روی معیارهایی همچون گام، ریتم، تمپو و کیفیت صداست. نوازندگی در یک گروه حتی نیازمند تمرکز بیشتری است، چرا که باید به عملکرد سایر اعضای گروه نیز توجه کرد و آن را تحلیل نمود. از این رو موسیقی و نوازندگی می تواند تا میزان زیادی در بهبود و افزایش تمرکز در افراد تاثیر گذار باشد.

آموزش ویولا   ۱- به نظر می رسد اصطلاحات دست پایین و بالا برای دست آزاد یا روی تنبک را برای اولین بار نوازنده تنبک سیاوش اکبری سنه در کتاب آموزشی خود و در سال ۱۳۷۸ به کاربرده است ۲- وضعیت دست مولد حرکت بر اساس اتکاء دست مولد حرکت به ساز یا آزاد بودن آن می توان تقسیم بندی زیر را انجام داد: ۱- اجرا تکنیک با حرکت آزاد دست منظور از حرکت آزاد دست حرکتی است که در آن دست به سازاتکا ندارد. مانند اجرای تم یا بک دست آزاد یا پایین (۱). ۲- اجرا تکنیک با حرکت غیر آزاد دست منظور از حرکت غیرآزاد دست حرکتی است که در آن بخشی از دست به سازاتکا دارد. مانند: – اجرای انواع تکنیکهای گرفته توسط دستی که به نحوی به پوست اتکا دارد. – اجرا با دست روی تنبک یا دست بالا. – اجرا با دست پایین یا آزاد به گونه ای که به ساز اتکا دارد.

آموزش ویولا   به عنوان یک پدر مادر دغدغه‌مند نسبت به شرایط کودک خود، مسلم که به راه های زیادی می اندیشید. استفاده از بازی های مختلف، تعامل مستمر با کودک و ..... درست است. هر کدام از کارهاایی که می تواند کودک را به دنیا و جهان نزدیک تر کند، به بهبود کیفیت یادگیری اش نیز کمک خواهد کرد. در این مطلب اما راهکار موثری تری برای بهبود کیفیت یادگیری کودک به شما معرفی خواهیم کرد. مطلب زیر را کامل و با حوصله بخوانید. موسیقی به عنوان بهترین ابزار برای برقراری انسان با عواطف و احساسات درونی اش شناخته می شود. موسیقی اصیل می تواند کودک را در مسیر درست پیش ببرد. وقتی شما کودکی را در دوره های ارف کودکان ثبت نام می کنید، در واقع فرایند یادگیری او را در تمام مراحل آموزشی، چه تئوری و چه عملی تا میزان زیادی بهبود می بخشید. برخی از مهم ترین تاثیراتی که موسیقی می تواند در کودک داشته باشد، یادآور می شویم. 1. برقراری ربهتر با عواطف و احساسات درونی 2. درک بهتر تمامی حواس 3. بهبود ضریب هوشی 4. تاثیر مثبت در آموزش کودک 5. بهبود زیاد رفتار، حافظه، دانش عمومی و اعتماد به نفس 6. مهارت اجتماعی دوره های ارف کودک، ارف کودکان و موسیقی کودک به صورت تخصصی از مقدماتی تا پیشرفته در آموزشگاه موسیقی کمان برگزار می شود. همین حالا با ما تماس بگیرید.