۴۴۰۱۰۶۷۶(021)

۴۴۱۱۹۷۹۲(021)

  • 1398-07-03

چرا موسیقی در زندگی ما اهمیت دارد؟ بخش سوم ، آموزش موسیقی ، آموزشگاه موسیقی ، آموزش تخصصی موسیقی ، آموزش گیتار جنت آباد ، آموزش تخصصی گیتار

6. افزایش میزان پشتکار و تلاش
یادگیری مسیقی نیازمند صرف زمان و تلاش است که همین امر باعث می شود که صبر و پشتکار افراد در بوته آزمایش قرار بگیرد. شما نمی‌توانید قطعه موسیقی رابرای اولین بار بی‌نقص اجرا کنید. بسیاری از نوازندگان پیش از آنکه بتوانند قطعه ای را به درستی اجرا کنند، بارها آن را تمرین و ضبط می کنند. موسیقی بهترین تمرین روزانه برای بهبود میزان پشتکار شما برای انجام تمامی امور روزانه در زندگی‌تان است.
7. بهبود مهارت درک مطلب
براساس تحقیقی علمی و معتبر که در مجله تخصصی روانشناسی موسیقی چاپ شده است، کودکانی که به مدت چند سال در دوره‌های مربوط به آموزش موسیقی و آموزش ریتم‌های پیچیده شرکت کرده‌اند، عملکرد بهتری در خواندن و درک مطلب متون از خود نشان داده‌اند. شاید چنین نتیجه ای چندان عجیب نباشد چرا که نوازندگی شامل خواندن و ادراک مداوم می باشد. زمانی که نوازنده نت های سیاه و سفید را روی یک صفحه می بیند، باید بتواند نام نت را تشخیص داده و آن را به حرکت دست متناسب ترجمه کند. در عین حال باید بتواند ریتمی که نت‌ها تشکیل می‌دهند تشخیص دهد و الگوی مناسب را با ساز تخصصی خود اجرا نماید.
8. مسئولیت‌پذیری
نواختن یک ساز تخصصی مسئولیت‌هایی نیز با خود به همراه دارد. نگهداری از ساز و حفظ آن و نیز احساس مسئولیت برای شرکت در تمرین و انجام تمرینات روزانه، از جمله عواملی هستند که می تواند باعث افزایش احساس مسئولیت در افراد گردد.