۴۴۰۱۰۶۷۶(021)

۴۴۱۱۹۷۹۲(021)

  • 1397-11-14

با ساز ملودیکا یا پیانیکا آشنا شوید، آموزش ملودیکا ، آموزشگاه ملودیکا ، بهترین دوره آموزش ملودیکا

ساز ملودیکا (Melodicas) یک هواصدای آزاد زبانه دار است که دارای یک صفحه کلید مانند پیانو بوده و یک لوله‌ی پلاستیکی برای دمیدن هوا دارد. این ساز در سایز‌های متفاوتی برای محدوده صوتی‌های مختلف ساخته می‌شود. انواع ملودیکا عبارتند از: سوپرانو و آلتو، تنور، باس و آکوردینا.
حتما تا به حال در بین اسباب بازی‌های کودکان سازی شبیه ارگ که یک لوله‌ی پلاستیک هم به آن متصل است دیده‌اید. ولی خوب است بدانید که این ساز چیزی فراتر از یک اسباب بازی است و امروزه به عنوان یک ساز اصلی آموزش داده شده و دارای تکنیک‌ها و ویژگی‌های مخصوص به خود است. ملودیکا صدایی دلنشین و دوست داشتنی دارد که برای همه‌ی سنین جذاب است. برای آشنایی بیشتر با این ساز با ما همراه باشید.

معرفی و تاریخچه‌ی ملودیکا
ساز ملودیکا با نام‌هایی، چون پیانیکا، هارمونیکای کلیدی یا ملودی هورن نیز معرفی می‌شود. ملودیکای مدرن با نام اصلی ملودیکا توسط کمپانی هوهنر در سال ۱۹۵۰ میلادی ساخته شد، ولی ساز‌های مشابهی هم قبل از آن در ایتالیا ساخته شده بود.
اولین بار در سال ۱۹۶۰ استیو رایش از این ساز به صورت جدی استفاده کرد و به دنبال آن توسط موسیقیدان جاز، فیل مور در آلبوم همین حالا که توسط آتلانتیک رکوردز منتشر شد، مورد استفاده قرار گرفت. پس از آن یک نوازنده‌ی برزیلی به نام هرمتو پاسکول تکنیکی ارائه داد که شامل خواندن همراه با نواختن ملودیکا می‌شد.