۴۴۰۱۰۶۷۶(021)

۴۴۱۱۹۷۹۲(021)

  • 1399-07-28

تجربیات ۱۵ ساله پرنیان چاپ در طراحی و چاپ کاتالوگ‌ تبلیغاتی برای افزایش جذب مشتری

یکی از ویژگی‌های عصر حاضر، بالا رفتن سطح سلیقه مخاطبین و مشتریان بالقوه کسب و کارهای مختلف است. به این معنا که با افزایش رسانه‌های مختلف و امکان مشاهده طرح‌های گرافیکی و تبلیغاتی مختلف، افرادی که به دنبال تهیه کالا یا خدماتی هستند که ارائه کنندگان بسیاری دارد، ترجیح می‌دهند از کسی خرید خود را انجام بدهند که در نمایش محصولات یا خدماتشان حرفه‌ای‌تر عمل کرده و به کمک جادوی انکارناپذیر گرافیک و انواع کاتالوگ تبلیغاتی همچون کاتالوگ اختصاصی و کاتالوگ دیجیتال، بر جذابیت کار خود افزوده‌اند. زیرا هرچه جذابیت بصری و خلاقیت در تبلیغات و طراحی کاتالوگ و البته نحوه چاپ کاتالوگ‌هایی که برای یک محصول یا خدمات ارائه می‌شود بیشتر باشد، تاثیرگذاری آن در ناخودآگاه ذهن مشتریان بالقوه نیز بیشتر شده و نام برندی که این چنین خود را پرزنت کرده است، در هنگام خرید به عنوان گزینه اول در ذهن ایشان خواهد آمد.
به همین منظور در این مقاله با اتکا بر توضیحات تخصصی جناب آقای دکتر سید امیر سجاسی مدیریت مجموعه پرنیان چاپ که سابقه‌ای ۱۵ ساله در زمینه طراحی کاتالوگ دیجیتال و چاپ کاتالوگ اختصاصی تبلیغاتی دارند، برخی از روش‌های افزایش جذب مشتری به کمک انواع کاتالوگ تبلیغاتی همچون کاتالوگ دیجیتال و کاتالوگ اختصاصی را برای شما توضیح می‌دهیم.

کاتالوگ اختصاصی: آلبومی زیبا برای ثبت در حافظه مشتریان بالقوه
کاتالوگ اختصاصی کتابچه‌ای کوچک است که به صورت مختصر و مفید درباره خدمات و کالاهای یک کسب و کار به مشتریان بالقوه‌اش توضیحات لازم را عرضه می‌کند. در واقع از کاتالوگ اختصاصی برای نمایش تصاویر و بیان ویژگی‌های خاص محصولات و خدمات استفاده می‌شود و با توجه به قیمت کاتالوگ نسبت به قیمت دیگر روش‌های نمایش محصولات، روشی بسیار مقرون به صرفه است. هر کسب و کار می‌تواند بر اساس رنگ سازمانی و تنوع محصول و خدمات خود به طراح گرافیک بابت طراحی کاتالوگ و چاپ کاتالوگ اختصاصی خود دستورهای لازم را داده تا نتیجه دلخواه خود را بر اساس تجربه و مهارت طراح تحویل بگیرد. آنچه در طراحی کاتالوگ اختصاصی به منظور ماندگاری در حافظه بینندگان بسیار مهم است، علاوه بر ارائه توضیحات و عکس‌های لازم به طراح گرافیک، انتخاب گرافیستی حرفه‌ای برای طراحی کاتالوگ و انتخاب مجموعه‌ای مناسب برای چاپ کاتالوگ با بهترین کیفیت و البته با مناسبت‌ترین قیمت کاتالوگ است. زیرا در واقع باید چاپ کاتالوگ به شیوه‌ای انجام شود که طرح‌هایی که در طراحی کاتالوگ اختصاصی انتخاب و توسط طراح گرافیست اجرا شده‌اند، با رنگ‌هایی مناسب روی باکیفیت‌ترین کاغذ مورد نیاز چاپ شوند تا کاتالوگ اختصاصی در کنار دارا بودن طراحی کاتالوگ حرفه‌ای، دارای بهترین کیفیت برای چاپ کاتالوگ و با بهترین قیمت کاتالوگ نیز باشد. لازم به ذکر است که برای مدیریت قیمت کاتالوگ تمام شده می‌توان طراحی کاتالوگ را یک رنگ، دو رنگ یا چند رنگ انتخاب کرد زیرا هر یک از این مدل‌های طراحی کاتالوگ، در هنگام چاپ کاتالوگ شرایط خاصی را در تعیین قیمت کاتالوگ ایجاد می‌کنند. خلاصه سخن اینکه داشتن یک کاتالوگ اختصاصی حرفه‌ای برای یک کسب و کار برآیندی از همه این عوامل یعنی طراحی کاتالوگ حرفه‌ای، چاپ کاتالوگ با بهترین کیفیت، و قیمت کاتالوگ منطقی و مناسب با بودجه شما است. بدیهی است در صورتی که هریک از مواد ذکر شده دارای کوچک‌ترین نقص باشند، از کیفیت نهایی کاتالوگ اختصاصی و در نتیحه تاثیرگذاری مناسب کاتالوگ اختصاصی کم می‌شود.

کاتالوگ دیجیتال: نیاز اساسی کسب و کارهای آنلاین
کسب و کارهای موفق و آینده‌نگری که به فضای محدود فروشگاه یا کارگاه خود بسنده نکرده و در فضای آنلاین نیز حضور دارند، علاوه بر طراحی کاتالوگ و چاپ کاتالوگ اختصاصی، نیازمند کاتالوگ دیجیتال نیز هستند. کاتالوگ دیجیتال در واقع همانند کاتالوگ اختصاصی طراحی می‌شود، اما در نهایت به جای چاپ کاتالوگ، در فضای آنلاین منتشر شده یا از طریق سی‌دی و دی‌وی‌دی به دست مشتریان می‌رسد. از آنجایی که کاتالوگ دیجیتال نسبت به طراحی و چاپ کاتالوگ‌های تبلیغاتی چاپی امکانات بیشتری را در اختیار شما می‌گذارد، در واقع استفاده از کاتالوگ دیجیتال به صرفه‌تر نیز خواهد بود. برای مثال با توجه به حذف هزینه چاپ کاتالوگ، شما می‌توانید با توضیحات بیشتری در صفحات کاتالوگ دیجیتال محصولات و خدمات خود را معرفی کرده و نگران هزینه یا قیمت کاتالوگ هنگام چاپ کاتالوگ نیز نباشید، زیرا کاتالوگ دیجیتال را می‌توانید از طریق سی‌دی و یا ارسال آنلاین در شبکه‌های مجازی نیز به دست مشتریان خود برسانید و یا در صورت داشتن وب‌سایت، کاتالوگ دیجیتال را بر روی وب‌سایت خود بارگذاری کرده و در تمامی ساعات شبانه‌روز برای مشتریان بالقوه خود به نمایش بگذارید که همگی این کارها از قیمت کاتالوگ تمام شده برای رسیدن به دست مشتری کاسته و در هزینه‌های شما صرفه‌جویی می‌کند. در واقع همانطور که گفتیم کاتالوگ دیجیتال نیاز به چاپ کاتالوگ ندارد و تنها با طراحی کاتالوگ اختصاصی برای کسب و کار شما کار اصلی گرافیست انجام شده و این شما هستید که بسته به مدل انتشار کاتالوگ دیجیتال خود، بقیه هزینه‌ها و قیمت کاتالوگ تمام شده برای رسیدن به دست مشتری را مدیریت می‌کنید. این قابلیت کاتالوگ دیجیتال در هنگام بروز رسانی اطلاعات و قیمت محصولات و خدمات کسب و کار شما نیز بسیاری کاربردی است. در واقع کاتالوگ دیجیتال همان کاتالوگ اختصاصی است که امکان اعمال تغییرات با کمترین هزینه را ایجاد می‌کند و قیمت کاتالوگ در زمان رسیدن به دست مشتری برای کارفرما ارزان‌تر تمام می‌شود. به همین خاطر است که کاتالوگ دیجیتال یا کاتالوگ‌های آنلاین می‌توانند بسیار بیشتر از چاپ کاتالوگ‌های کاغذی برای کسب و کار شما مفید باشند زیرا کاتالوگ دیجیتال تنها هزینه طراحی کاتالوگ را بر گردن شما گذاشته و با هزینه کمتر به دست تعداد بیشتری از مشتریان بالقوه رسیده و آنها را با خدمات و محصولات شما آشنا می‌کند. امری که می‌تواند در نهایت با صرف هزینه کمتر نسبت به چاپ کاتالوگ کاغذی، منجر به جذب مشتری بیشتر برای کسب و کار شما شود.
در صورتی که شما نیز مایل به جذب مشتری بیشتر از طریق طراحی کاتالوگ اختصاصی و سفارش کاتالوگ دیجیتال هستید، می‌توانید با مراجعه به دفتر مرکزی پرنیان چاپ واقع در تهران، خیابان انقلاب، خیابان استاد نجات اللهی، کوچه سلمان پاک، پلاک ۳ و یا تماس با شماره‌های ۰۲۱۸۸۵۲۸۵۱۷ و ۰۹۱۲۳۵۷۳۵۸۲ و یا بازدید از وبسایت www.parnianchap.com سفارشات خود را ثبت کرده، و گامی بزرگ در جهت پیشبرد کسب و کار خود بردارید.